
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.4 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 46 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 100 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 22 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$11.68833
Ext.Price$11.68833
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.68833 | $11.68833 |
| 10 | $9.28030 | $92.80300 |
| 25 | $8.67813 | $216.95325 |
| 50 | $8.34083 | $417.04150 |
| 100 | $8.01665 | $801.66500 |
| 300 | $7.64768 | $2294.30400 |
| 500 | $7.46710 | $3733.55000 |
